fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Spanyol Nagydíj

Go down 
+3
Lukács
LehelFekete
TMS
7 posters
SzerzőÜzenet
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeSzer. 26 Dec. 2012 - 23:03

Ovas, Fekete Lehel: 1 kor - 1 es 2 kanyar kozott.
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeSzer. 26 Dec. 2012 - 23:17

Óvás, Vargyasi Tamás: 1 kör a rajt után - 1. és 2. kanyar, kiüt és nem vár vissza, ezzel a 3. helyről vissze esek az 8 helyre.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeCsüt. 27 Dec. 2012 - 8:11

Very Happy . ezt megakarom nézni. bounce bounce bounce
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeCsüt. 27 Dec. 2012 - 11:48

Lukács írta:
Very Happy . ezt megakarom nézni. bounce bounce bounce

lol! lol!

Vissza néztem az esetet és nagyon egyértelmű,. Nem lesz nehéz dolga a BTnek
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimePént. 28 Dec. 2012 - 12:30

BT stab a Spanyol Nagydijra!


1. Vargyasi Tamas ovasa

BT: Szabo Lorant, Szonda Hunor es Nagy K. Kalman

2. Fekete Lehel ovasa
BT: Szabo Lorant, Szonda Hunor es Nagy K. Kalman


A BT dontese csak akkor vegleges ha megvan minden BT tagtol a dontes ami egy paratlan dontes eredmenyt kepez.
Hetfo (31.12.2012) 20.00 oraig a BT kell kozolje donteset a felsorolt ovasokban, ezert a korszeru komunikacios eszkozoket kihasznalva, targyaljak es egyeztesek kozosen az allaspontjukat.
A BT donteset csakis a BT elnok irhatja ki, es majd ezt kovetoen, a tobbi BT tag is kinyilvanithatja egyeni velemenyet az adott esetekrol.

Ugyanakkor, ellenorzesre kerulnek az ESC, feher vonal es egyebb mas rendellenesegek
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeVas. 30 Dec. 2012 - 23:14

A B.T megvizsgálta a Spanyol Nagydíjon történt esetet és a következő döntést hozta.

Vargyasi Tamás és Fekete Lehel egymás mellett fordulnak az első kanyarban, Tamás a külső, míg Lehel a belső íven. Tamás szépen szabályosan (Lehelnek helyet hagyva, egészen a pálya bal szélén) fordul az első kanyarban, Lehel pedig a belső íven probál fordulni, de a nagy lendület miatt lesodrodik a kanyarban és nekicsúszik Tamás autójának, amely elveszti egyensúlyát a kanyarban. Mindketten a pálya szélén végezték, azonban a vétkes versenyző Lehel járt rosszabul.Tamás Lehel elé jött vissza az incidens után.

Az ilyen esetre a szabályzatban van kimondott büntetés:

18.2 Kilökés során, ha a vétlen versenyző autója pályán kívülre kerül, avagy a pályán belül maradva megpördül, a balesetet okozó versenyző köteles büntetés terhe mellett a vétlen versenyzőt bevárni még akkor is, ha eközben őt magát megelőzi egy harmadik (negyedik stb.) autó. A kilökő (vétkes pilóta) a bevárás ellenére is +20 mp.-es időbüntetésben részesül az adott versenyen!

Lehel a ezzel a plusz +20 másodperces büntetéssel a 3. helyről a 4. helyre esik vissza.

Fehérvonal átlépés nem volt és mindenki szabályosan a boxba hajtott.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 13:36

A BBR elfogadja a buntetést !!!!

ui: Egy rövid kérdésem a BT nek , csak akkor van bunti ha van óvás_?? ( mert hogy volt még ilyen eset hogy kiutott egy auto a másikat és visszvárta és nem tötént semmi. A továbiabban nagyon fontos lenne a kérdés)
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 13:53

willyKEE írta:
A BBR elfogadja a buntetést !!!!

ui: Egy rövid kérdésem a BT nek , csak akkor van bunti ha van óvás_?? ( mert hogy volt még ilyen eset hogy kiutott egy auto a másikat és visszvárta és nem tötént semmi. A továbiabban nagyon fontos lenne a kérdés)
Szerintem ez azért fordulhat elő Vilike, merthogy a teljes futamtáv minden körében minden párharcot nemigazán lehet átnézni és pont ezért lehet, hogy nem is vevődik észre. Éppen ezért kell az ilyen kisebb mértékű eseteket is jelezni itt - ahogy Tamás tette - és akkor biztos, hogy megvizsgálódik. Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 15:51

Fekete L. óvására nem érkezik válasz? Hiszen óvott. Biztos nagyon várják már.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:06

Lukács írta:
Fekete L. óvására nem érkezik válasz? Hiszen óvott. Biztos nagyon várják már.

De érkezett , és nem akarom előről kezdeni Lukács pls ....
Nem irtam bántoan ...kérdeztem , és a BT kérdeztem ... Nem volt semmi támadó ebben !!!
UI: mindig érzem mikor ironikus vagy !!!


A hozzászólást willyKEE összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 31 Dec. 2012 - 16:09-kor.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:09

Én sem írtam semmit bántóan, de nem találtam semmi választ az óvásra. Azért kérdem.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:10

OTT van a válasz és ELFOGADJUK a döntést, semmi gondunk nincs vele
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:13

...azt, hogy elfogadtad az nem, válasz.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:18

Szabi: A két óvás ugyan az volt ( ugyan arra az esetre vonatkozott) annyi különbséggel, hogy két különböző ember nyújtotta be.

Vili: Nem föltétlen csak azt, de ahogy Huni írta képtelenség mindent átnézni és észrevenni, ezért ha valaki észrevesz futam közbe valamit és szeretné ha átvizsgálódna az eset, akkor az írja fel a fórumra.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:33

én is úgy gondolom, hogy lehetetlen átfésülni, minden métert a pályán.

De én az előbb csak arra kérdeztem rá, hogy ilyen esetben, ha az óvások ugyan oda szólnak miért nem lehet mindkét félnek a kérdésére válaszolni. ennyi volt. azért mert a BBR pilótának láthatóan nagyon erős az óvása, feltehetően játszadozik. csupán ilyen jellegű volt a kérdésem. nem a döntés erősségét, vagy gyengeségét mérlegeltem. Amit Vili ismételten más irányba kezdett terelni.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 16:57

Apa, kezdődik...
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 17:04

Very Happy nem tudok kezdésről. ...még nincs befejezve.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 17:13

Lóri írta:
Szabi: A két óvás ugyan az volt ( ugyan arra az esetre vonatkozott) annyi különbséggel, hogy két különböző ember nyújtotta be.

Vili: Nem föltétlen csak azt, de ahogy Huni írta képtelenség mindent átnézni és észrevenni, ezért ha valaki észrevesz futam közbe valamit és szeretné ha átvizsgálódna az eset, akkor az írja fel a fórumra.

OKsi tehát ha nincs óvás akkro nincs bunti ( kivétel esc és éevezetőkőr)
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 17:14

Lukács írta:
Very Happy nem tudok kezdésről. ...még nincs befejezve.

nice .. Boldog uj évet Sad
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeHétf. 31 Dec. 2012 - 17:27

willyKEE írta:
Lóri írta:
Vili: Nem föltétlen csak azt, de ahogy Huni írta képtelenség mindent átnézni és észrevenni, ezért ha valaki észrevesz futam közbe valamit és szeretné ha átvizsgálódna az eset, akkor az írja fel a fórumra.

OKsi tehát ha nincs óvás akkro nincs bunti ( kivétel esc és éevezetőkőr)
Nem, ez nem ezt jelenti! Amennyiben például egy rajtnál történő, mindenki által látott baleset történik vagy ahol egy (vagy esetleg több) versenyző sérül olyan mértékben, hogy bokszba kelljen jöjjön (vagy netalán kiesik), az ilyen balesetek nyilván, hogy óvás nélkül is megvizsgálódnak, mivel láttuk, tudunk róluk. Az itteni esetben sem rajtbaleset nem történt, de még olyan sem, hogy akár Tamás, akár Lehel ki kellett volna jöjjön a bokszba (nem beszélve arról, hogy kiessen bármelyikük is). Egy lecsúszás után máris visszatértek ép autóval mindketten a pályára. Az ilyen fajta koccanások nem mindig vevődnek észre (főleg, ha a futam közepén történnek és nem úgy, mint itt: az első kanyarban!) és, ha valaki egy ilyennek a részese, de nem írja fel, akkor előfordulhat, hogy a B.T. sem veszi észre és éppen ezért nem is büntet.
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeKedd 1 Jan. 2013 - 10:44

Tisztelt, versenytársak, csapattársak, barátok és nem csak!


Amint már sokunkhoz eljutott a jó hír, hogy 2013-at írunk, azért beszélek jó hírről mert feltételezem, hogy egy jobb kedvesebb esztendő következik úgy családi életetekben mint versenyzői mivoltatokba! Ami műbalhét okoztam Dec. 31-én azért elnézést kérek hiszen tervezett volt de elérte a célját, legalább is számomra. Az volt rendeltetése, ha akarok akkor én is tudok ilyen fajta szőrszálhasogató stílusba viselkedni. Nos nincs szándékomban ezt a magatartást gyakorolni! Sőt most már teljes egészében szeretnék a Szentligára – az FSR-re és a versenyzésre koncentrálni. Picikét a tizenharmadik szezonban nem voltam helyzet magaslatán sőt volt egy adag nem törődés is de megvolt a maga oka!
Kedves Szentliga tagok!- úgy gondolom, hogy egy kemény év vár ránk, így hát melóra fel!.... sok dolgunk van ebben az esztendőben!-is. Ami előtt elköszönnék, azt még megemlíteném, hogy minél több a szorgos kéz annál könnyebb és gördülékenyebb minden! Boldog új évet kívánok minden versenyzőnek és kedves hozzá tartozónak!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeKedd 1 Jan. 2013 - 20:09

Szonda Hunor írta:
willyKEE írta:
Lóri írta:
Vili: Nem föltétlen csak azt, de ahogy Huni írta képtelenség mindent átnézni és észrevenni, ezért ha valaki észrevesz futam közbe valamit és szeretné ha átvizsgálódna az eset, akkor az írja fel a fórumra.

OKsi tehát ha nincs óvás akkro nincs bunti ( kivétel esc és éevezetőkőr)
Nem, ez nem ezt jelenti! Amennyiben például egy rajtnál történő, mindenki által látott baleset történik vagy ahol egy (vagy esetleg több) versenyző sérül olyan mértékben, hogy bokszba kelljen jöjjön (vagy netalán kiesik), az ilyen balesetek nyilván, hogy óvás nélkül is megvizsgálódnak, mivel láttuk, tudunk róluk. Az itteni esetben sem rajtbaleset nem történt, de még olyan sem, hogy akár Tamás, akár Lehel ki kellett volna jöjjön a bokszba (nem beszélve arról, hogy kiessen bármelyikük is). Egy lecsúszás után máris visszatértek ép autóval mindketten a pályára. Az ilyen fajta koccanások nem mindig vevődnek észre (főleg, ha a futam közepén történnek és nem úgy, mint itt: az első kanyarban!) és, ha valaki egy ilyennek a részese, de nem írja fel, akkor előfordulhat, hogy a B.T. sem veszi észre és éppen ezért nem is büntet.

Ertelek Hunor ,egyet értek vele, de pl. ha elütnek engem (kiutnek az első helyről) nem óvok, akkor nem is lesz buntetve a dolog , mondjuk hogy nyilvanvalo volt az eset, tobnyire mindenki latta ..... ha nem akarok nem ovok.... ha nincs ovva az illető meg lehet buntenti .......

Mielőtt bárki is a nyakamnak ugrana azért szeretném ezeket megbeszélni hogy könnyebb legyen a döntés hozatal és ne lehessen majd ujjal mutogatni ......

UI : szerintem nem ártana egyett okoskodni a szabályzaton vagy a buntetéseken.. mármind ha szeretnénk egy picit fejlődni , előre tekintgetni ..... Szerintem vannak drasztikus buntetések és vannak gyenge buntetések, és lehet hogy van olyan eset amin még nem sikerült átrágnunk magunkat!!!!
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeKedd 1 Jan. 2013 - 20:35

Keressünk rá idő pontot, de addig is a kritikus pontjait fel kellene jegyezze azon illetőknek, akik láttak vagy érzékeltek hibás lehetőségeket. mert ha akkor kell felolvasni azzal nem jutunk előre, hiszen az utolsó ilyen szabályzat átbeszélésnél több mint 4 órát ültünk és beszéltük miközbe azt hittük, hogy jó fele haladunk. Egy idő után nem is hallottuk, hogy mit olvasunk.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitimeKedd 1 Jan. 2013 - 20:58

A mostani Bt dontesekre kell visszagondolni es akkor simán kiderul ..... de érzek egy olyant is hogy csak én láttok próblémát a szabályzatban (pedig nincs is) és így van ez jól.

UI: én egy pár próblémát felvázotam, azóta sem írtunk, írtatok hozzá semmit ....( pl 23/ C)
Edit :UI: Jo lenne azt is valahova feltuntetni hogy ki ivel foglalkozik ki mi kinek a feladata stb
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Spanyol Nagydíj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Nagydíj   Spanyol Nagydíj I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Spanyol Nagydíj
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 5. Spanyol nagydíj
» Spanyol Nagydíj
» Spanyol NAGYdíj. Minden ami megtörtént...
» Kanada Nagydíj
» Spanyol palya zarva

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Bírói testület :: Óvások & BT :: Óvások Arhivum :: Óvások Szentliga XIII-
Ugrás: