fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Spanyol Gp

Go down 
+3
Szonda Hunor
Koolman
Tokos
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Guest
Vendég
avatar



Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 0:07

A Bírói Testült azaz B.T. az elmúlt napokban nagyon sokat dolgozott. Megvizsgálta
alaposan a barcelonai nagydíjat befejezo elso nyolc pilóta minden egyes verseny-
körét és arra a következtetésre jutott, hogy sajnos a futamyoztes Nagy Kopeczky
Kálmán futamát érvénytelenítí a 4., 21., 41., 53., körökben történt nyolcas kanyar
beli szélesítésekért, amelyek után nem vesztett sok idot, sot gyorsabb is volt,
mint álltalában.

A másik dolog amit megvizsgáltunk, hogy a Q1-es idomérorész után érkezett egy
kijelntés, hogy voltak akik vágtak a gyors körükön és így elvették mások elöl
a Q2-ben való indulási jogot. A B.T. megvizgálta az ügyet és Lukács Szabolcs
az utolsó sikánban négy kerékkel elhadja a pálya vonalvezetését és egyértelmuen
vág, ezzel idot nyr és így kiüti Okos Zsoltot a legjobb nyolc közül.
LUkács Szabolcs mivel nem ért el eredményt ezért a következő futamon +10 rajthelyes büntetésben részesül.

A pénteki hivatalos teszten Szonda Hunor gyozedelmeskedett, de a B.T megvizsgálta
a gyors körét és itt is egyértelmuen vágást észleltek. Így tehát a pénteki
tesztnap gyoztesének járó egy pontot Nagy Kopeczky Kálmán kapja meg.

Fellebbezni 24 órán belül lehet, azaz szombat 24 óráig.
Vissza az elejére Go down
Tokos
Szentliga Versenyző
Tokos


Hozzászólások száma : 191
Join date : 2008. Oct. 20.
Age : 40
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 14:22

akorr + 2 pont nekem
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 15:00

bocs fellebezek ez vicc rogton irom az allitolagos gyorsabb koreimet ahol allitolag szelesitek
Kerem a BT hogy bizonyitsa be hogy idotnyertem 1 es ketto ha valaki ugyanazt a kanyart vagja 3 szor nem kifele szelesiti jar a kizaras ugyanazt a kanyart vagja
itt vannak a koridoim
4 kor 1.27.000
21 kor 1.25.945
41 kor 1.24.682
53 kor 1.25.175

a legyorsabb korom a versenyben a 40 kor ben 1.24.224
hol nyertem idot tisztelt BT?????
Valamint meg egy dolog kicsit eroltetetnek es haveri osztalytarsi dontesnek erzem a cuccot ha esetleg valoban vagott kor lenne mind a 4 akkor is max figyelmeztetes kene jarjon az elso eset hogy nalam a kilenc szezon alatt hasonlot eszleltek tehat kicsit tessek elgondolkozni ha jol tudom magam is BT tag lennek esetleg elbeszelgethetnek az esetrol es meg valami amikor valaki tudja hogy vagott es megis megszeretne szerezni a pontot mint tegnap Huni az szandekos csalas de az hogy valaki egy futam alatt lecsuszik a kanyaron kifele nem leroviditti befele ertedamugy az nem tunt fel hogy szelarnyekban autozok pl a 4 korben es valloszinu azert donbb ki???? tiztelt szakertok szeretnem ha valoban szakertelemmel es nem osztalytarsi hozzaallasal dontenek megnezem mind a 4 vagasnak minositett helyzetet kielemzem es feltesze ha kell videoba is es megnezem a tobbi versenyzo koret mert kivancsi vagyok ki hsnyszor csuszik le az ivrol es ki hanyszor vag szakszeruen vag... tehat egy ki iso es re addig is varom a BT indoklasat
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 15:18

Koolman írta:
esetleg valoban vagott kor lenne mind a 4 akkor is max figyelmeztetes kene jarjon az elso eset hogy nalam a kilenc szezon alatt hasonlot eszleltek

" ... aki háromnál több kanyart vág, rövidít, azaz előnyt szerez belőle annak eredménye automatikusan törölve lesz."
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 15:20

Mi a F..... tortenik itt gyerekek kurvara folszaladt a pumpam hat testvereim csak a 4 korben csuszok le a razoko melle 2 cm kb max de 21, 41, es 53 korben ket kerek a razokovon van mi ez a csapdle csacsizas csak szolok ma vegignezem mindenki teljes futamat es ha a tisztelt BT tagoknak talalok 2 valos szelesitest akkko ebbol nagy gond lesz ... Mert erost nagy CSALAS amit ma veghez akartatok vinni es a tegnapi Hunis akcio utan amit a BT tagog igazoltak hogy futott 1.17.0xx kort es nem vagot es kozben vagott a BT az en szememben tobb mint hiteltelen.... na meg mindig re...
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 15:22

sajnos 1 korom van ahol lecsuszok testver es bevallom 70 korbol nem sok de te a tegnap lopni probaltal igy csak lassan a testel... varom a BT
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 15:24

Kálmán én csak arra reagáltam, hogy: max. figyelmeztetést kapjak! Laughing

Tavaly ugyanitt engem sem figyelmeztettek, egyből zártak ... cheers Laughing
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 15:56

BT figyelmebe a Hetedik korben Okos Zsolt kiloki Albert Sandort es nem varja visza mivel nem volt eredmenye a futamon amit torolhetnenk javaslok egy minimum 5 rajthelyes buntetes kerem visszanezni es vallaszolni valamint erdemes megnezni a 14 teljesitett korbol a 8 kanyart vagja a 2, 4, 7, 12 korben ezt mindoszesen 14 korbol vajon mkondjam a koridoket is....
2 kor 1,31,447
4 kor 1,28,761
7 kor 1,29,900
12 kor 1,29,337
nyert idot vagy nem vagot vagy nem... vagy mivan de a visszanemvaras bunbteteset komolyan gondolom azert ha engem ki lehet zarni mert 70 korbol 4 lecsuszok egyszer szelarnyekban mellesleg es az itel meg engem aki 14 korbol 4 szer es valakit kilok nem var be es meg vannak palyaelhagyasok mi van na folytatja a KOOLMAN BT az elemzest a kov versenyzo Szonda Hunor na kivancsi vagyok...
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 16:07

Kálmán holnap újra tárgyaljuk a dolgokat, mert ma sajnos nincs idő rá. Kellenének olyan emberek akik nem érintettek az ügyben. Valamint szükség lenne minden ember, minden körére ha ez megoldható...
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 16:12

Lori en ma ejjel alaposan kielemzem es kifotozom az osszes esetett es majd valahova folteszem de ez kisse tendenciozus nem kellene ilyen tortenjen es ezert kerek egy gyulest ahol kozosen megnezhetjuk es vallaszthatunk egy pasrtatlan BT amugy visszanezem az oszes tobbi futam q1 q3 is egyelore enyi...
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 16:25

rendben, valamint akkor pontositani is kellene azon a szabályzaton, mert néhány helyen elég pontatlan. Ezt is közösen kell megbeszélje illetve eldöntse a liga.
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 16:26

Én most megyek, holnap jó lenne megejteni ezt a gyűlést valamikor, hogy legyenek rendbe a dolgok minél hamarabb.
Vissza az elejére Go down
Gellért
Szentliga Versenyző
Gellért


Hozzászólások száma : 79
Join date : 2008. Nov. 11.

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 19:02

Ha gondoljatok Lori en szivesen segittek barmiben mert most ezeregy ido van:D de azt is nezzetek h a multkori futam ppl tokos csak az alitolagos cikazasaert mar mien buntetest kapott csak enyit szeretnek en nem ertem kopeczkyt.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 19:17

Igen, ami jár az jár!!! Valóban tisztességtelen, voltam, ezt nem is akarom firtatni. De azt hozzáteszem, hogy én voltam az első aki mért kört futott és nem láttam viszonyítási alapot és úgy éreztem, hogy egy rettenetes rossz körön vagyok és ott beengedtem az autót, gondolván ez úgyse határozó mivel a következő kört szántam a gyors körnek, sajnálom elkurtuk.... Very Happy . teljesen igazat adok a ezen részben a B.T.-nek.

Meg kell, hogy mondjam azért van egy két dologban túlkapás Very Happy .
-Fehér vonal nincs? Akkor ez nagy haladás?
-Csak N. K. Kálmán szélesített volna és Okos?
-Holnapra szervezzünk egy találkozót ahol a kamerát is átbeszéljük meg a tagdíjakat is mert elmúlt 15.-ke is.
-Ja a szabályzatban az sincs benne, hogy Én nem szabad vágjak a gyors körön. Very Happy Very Happy Very Happy . EZT viccnek szántam valaki nehogy komolyra vegye. Amúgy ez is benne lesz a szabályzatba.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Gellért
Szentliga Versenyző
Gellért


Hozzászólások száma : 79
Join date : 2008. Nov. 11.

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 19:31

oke lukacs en ott leszek cska ertesitsetek h hol es mikor.
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 20:17

Na megvan Szonda Hunor futam elemzese upsz a BT nem vette eszre de a KOOLMAN BT jelenti ket kanyarral van gond a szobanforgo 8 kanyar valamint a 7 kanyarban is van szelesites, de vegyuk sorba 8 kanyar
15 kor 1.27.221
25 kor 1.26.640
27 kor 1.27.340
28 kor 1.26.441
59 kor 1.25.449
leggyorsabb kor 45 kor 1.24.610
valamint van 4 szelesites a 7 kanyarban 10, 36, 57, 59.
A KOOLMAN BT folytatja a kov versenyzovel de addig is lenne egy kerdes en 4 szer csuszok tul BT szerint Szonda 5 szor megis engem zartak ki... erdekes BT dontes mintha nem lenne teljesen partatlan na vissza a meloba mert a Bt is azt mondta sokat dolgozot hat el is hiszem nehez dolga volt valahogy kisajtolni valamit hogy esetleg kizarjon de van egy tanacsom fiatalok SOHA NE EBREZD FEL AZ ALVO OROSZLANT! na melo Very Happy
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeSzomb. 15 Jan. 2011 - 22:53

Na itt a Koolman BT elemzese van 1 darab versenyzonk aki befejezte a futamot es csak 1 szer all kozel a 8 kanyarban a szelesiteshez, amugy kifotoztam az egyertelmubb eseteket van belole kb 128 talan az emlitett 1 kivetellel. Folteszem foton a kivetelt es a 128 DB szelesitest lehet nezegetni es Donteni 1 ember tisztesseges a ligaban es mind budos csalok vagyunk vagy az a kanyarkombinacio nem egy egyszeru es konyu hibazni szelarnyekban csataban teletankal vagy urestankal es meg mitudomen mikor s vajon a BT dontese hogy csak engem zarnaki nem e kisse haveri dontes es Igen en voltam az aki jelentettem hogy a csapattarsam Q1 es ideje nem ervenyes Bocs Lukacs de fair play first amugy tetszett ahogy beismerted de visszaterve a 8 kanyarhozz ott vannak az esetek becsomagolva mondom nem az osszes hogy kinek menyi van sok e keves e nem tudom. De ha a Bt ugy dont hogy a kepen forgo szemely fejezte be es nyerte meg a futamot csak szolok hogy mas helyen neki is van amikor 4 kerekkel palyan kivulvan Smile
varom a holnapi gyulest nem sorozest nem bulizast hanem az uj helyzetek komoly megvitatasat
PL kamerak kulso belso, Q1 vagas buntetesei, Q3 feltartasok , es vegul de nem utolso sorban egy partatlan BTt szeretnek. Es meg egy kerdes a csalasi szandekot nem buntetjuk????? Varom megtisztelo vallaszotokat holnap addig jo slidesowzast en talan egyet tesztelek....
Ja a likek
http://dl.transfer.ro/8KANYAR-transfer_RO-15jan-9f4f68.zip
Spanyol Gp GRAB_187_www.kepfeltoltes.hu_
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Bocs van egy pilotank aki nem szelesitett Jecza Zeno igaz o is tobbszor elhagyta a palyat 4 kerekkel a megtett 3 kanyar alatt.

JA ES MEG VALAMI SENKINEK NEM LETT A LEGGYORSABB KORE EGY SZELESITETT KOR SE SENKINEK... MEG NEKED SE OKOSKA
A Q1 ben van egy valaki aki enyhen szelesitett a 8 kanyarban de o Dobondi aki utolso elotti mert Jecza kipordul az utolso kanyarban...
Na itt a statisztika
1.Koolman 12 szelesites + 2fel 59kor
2.Szonda 7 szelesites + 1fel 59kor
3.Tokos 0 szelesites + 1fel 59kor
4.Gellert 10 szelesites + 3fel 59kor
5.Peterfi 8 szelesite +1vagas 59kor
6.Dobondi 20 szelesites 57kor
7.Attika 17 szelesites 57kor
8.Lala 16 szelesites 57kor
9.Fegyver 4 szelesite + 1fel +1vagas 50kor
10.Lori 2 szelesites + 2fel 49kor
11.Lukacs 9 szelesites + 1fel 48kor
12.Sas 4 szelesites + 1fel 39kor
13.Willyke 1 szelesites 18 kor
14.Okos Zs 4 szelesites 14 kor
15.Jecza 0 szelesites 0 kor
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeVas. 16 Jan. 2011 - 13:12

Kálmán. Ezek a szerver replay szerint vannak elemezve ? Csak, mert pl Attkának irtad, hogy 19 van. Én meg összesen 2-t vagy 3-at számoltam. Amúgy valakinek valami ötlete, hogy hol lehetne megejteni ezt a beszélgetést?
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeVas. 16 Jan. 2011 - 14:17

Még ötlet nincs. De szaladunk ki a időből, ugyanis ma Kálmánnak előadása van. Lehet, hogy elnapolódik? Hm..... Idea nem tudom.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeVas. 16 Jan. 2011 - 16:37

a beszelgetes, gyules elnapolva a jovo het kedd vagy szerdajara
A Spanyol nagydij BT dontese felfuggesztve.
A gyules megtartasaig egy ideiglenes potBT hoz dontest a Spanyol nagydijal kapcsolatban amelyet a kozgyules felulbiralhat a gyulesen.
POTBT dontes 17,30 ig.
Vissza az elejére Go down
Gellért
Szentliga Versenyző
Gellért


Hozzászólások száma : 79
Join date : 2008. Nov. 11.

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeVas. 16 Jan. 2011 - 17:39

ez ertheto h el napolva a gyules de akkor en versenyen peldaul ,hogy fogok vegig menni evel a cameraval ha egy kort se tudok menni anelkul h ne torjem szet a verdat affraid
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeVas. 16 Jan. 2011 - 21:26

ki az a pót BT ????
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeHétf. 17 Jan. 2011 - 9:53

Nagy Kopeczky Kálmán. Shocked
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeHétf. 17 Jan. 2011 - 14:41

willyKEE írta:
ki az a pót BT ????

Na látod Lóri nem csak én vagyok erre kíváncsi ...
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitimeHétf. 17 Jan. 2011 - 15:23

Ha valaki, egyszer a szabályzatot el olvasná mielőtt bolondot csinál magából, akkor simán kiderült volna, hogy ki a PÓT B.T. tag. Az nélkül, hogy fölösleges kérdésekkel bombázná a környezetét. PONT Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Ajánlott tartalom





Spanyol Gp Empty
TémanyitásTárgy: Re: Spanyol Gp   Spanyol Gp I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Spanyol Gp
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Spanyol Nagydíj
» Spanyol Nagydíj
» 5. Spanyol nagydíj
» Spanyol palya zarva
» Spanyol NAGYdíj. Minden ami megtörtént...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Bírói testület :: Óvások & BT :: Óvások Arhivum :: Óvások Szentliga 10-
Ugrás: