fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Helyzet es egyben szabalyzati kerdes?

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
BypassOne
Szentliga Versenyző
BypassOne


Hozzászólások száma : 20
Join date : 2015. Mar. 01.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Helyzet es egyben szabalyzati kerdes? Empty
TémanyitásTárgy: Helyzet es egyben szabalyzati kerdes?   Helyzet es egyben szabalyzati kerdes? I_icon_minitimeSzer. 18 Márc. 2015 - 0:39

Elso sorban elnezest kerek hogy, nem magyar karakterekkel irok,masodsorban nagyon nagy elnezest kerek Hathazi Vilmostol ,akit sajnos verseny kozben kiutottem a palyarol a malajziai futamon es meggyozodesem szerint az autot annyira megutotottem hogy, karosodott a motor es ez miatt Vili kisesett, kuzdve meg egy par kort probalkozva behozni lemaradasat a hibam miatt.Nos a kerdesem nekem az lenne hogy, ha kek zaszlot kapsz es latod hogy mar koroznek le viszont te igyekszel elengedni az autot es eloszor jobb oldalt akar elozni majd az idealis ivrol ahogy a szabalyzat is eloirja leszallok utanna hirtelen balrol szeretne elozni es evel egyutt nyilvan megtortent a nagy baleset az melett hogy, azt erzem hogy en hibas vagyok itt akkor mi a szabaly en vagy Vili hibazott azert mert balrol elozott mikozben elore jobbrol szeretett volna es kijelentem megegyszer hogy en leszaltam idealis ivrol.Ujjonckent meg sokat kell tanulnom ez nem kerdes de szeretnem ha valaki elmagyarazna ezt a helyzetet hogy kovetkezokor probaljak jobban odafigyelni es nem senkit nem akadalyzoni a palyan.Elore is koszonom.Smile
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Helyzet es egyben szabalyzati kerdes? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helyzet es egyben szabalyzati kerdes?   Helyzet es egyben szabalyzati kerdes? I_icon_minitimeSzer. 18 Márc. 2015 - 1:08

17.2 Amennyiben a támadott versenyző az előzés során körhátrányba kerülne (kék zászló), köteles a támadó versenyzőt a program által biztosított időtartamon belül biztonságosan - tehát nem mindenáron azonnal, hanem ott és akkor, ahol ezt biztonsággal megteheti-elengedni még akkor is, ha az a lekörözött részéről gázelvétellel, enyhe fékezéssel jár, mert első a biztonság. Az a lekörözendő versenyző, aki nem adja meg az ideális feltételeket a lekörözőnek, büntetésben részesül, ami 5 hely hátrasorolást jelenthet a következő versenyen. Ha a lekörözött versenyző kiüti a gyorsabb pilótát akkor a büntetése: a következő versenyen a boxutcából indul.
18.1 A versenyek során legtöbbször előforduló szabálytalanság – a rendszeres pályaelhagyás mellett – a kilökés, amely vagy jár autósérüléssel, vagy nem. A kilökés többnyire a féktávokon történik. A kilökés alatt azt értjük, ha két autó közül a hátsó olyan mértékben hozzáér az előtte haladó autóhoz, hogy annak vezetője elveszti uralmát a versenygépe felett, függetlenül attól, hogy elhagyja eközben a pályát vagy sem. Ha kilökés után közvetlenül a vétkes (kilökő) versenyző megelőzi a vétlent, az szabálytalan előzésnek minősül [17.3 pont].
18.2 Kilökés során, ha a vétlen versenyző autója pályán kívülre kerül, avagy a pályán belül maradva megpördül, a balesetet okozó versenyző köteles büntetés terhe mellett a vétlen versenyzőt bevárni még akkor is, ha eközben őt magát megelőzi egy harmadik (negyedik stb.) autó. A kilökő (vétkes pilóta) a bevárás ellenére is +20 mp.-es időbüntetésben részesül az adott versenyen! A bevárás nem történhet álló helyzetben a pályának azon részén, ahol az beláthatatlan és maga is baleset forrása, azonban ebben az esetben is érvényes az, hogy a következő egyenes szakaszt lezáró kanyarkezdetig kell megtörténnie. [17.3 pont]
Vissza az elejére Go down
 
Helyzet es egyben szabalyzati kerdes?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szabályzati frisittések
» A Háborus helyzet margójára
» BBR kérdés.... kérés .
» Brazil ....nem ovas ...csak kerdes. ...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Szabadedzés :: Fórum Téma-
Ugrás: