fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Közvetítés a szentligaX4 ben

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Közvetítés a szentligaX4 ben Empty
TémanyitásTárgy: Közvetítés a szentligaX4 ben   Közvetítés a szentligaX4 ben I_icon_minitimeVas. 16 Jún. 2013 - 22:22

Udv

Végignézve a közvetítéseket, találtam olyan dolgokat amiken lehetne javitani, jobbá tenni, azaz hogy egy kivülállónak is élvezetes legyen.

Kezdeném az elején : A warm up hosszásága (7 vagy 8 perc, meg van az oka ennek , , rajtrács editálas stb.kell az az az idő) Eközben a közvetítés nem álhat le . Arra gondoltam hogy aki megszerzi a pole poziciot az ad majd egy villámnyilatkozatot még a rajt előtt
PL: a Tv srácok behuzzák és kérdeznek tőle ezt azt, hirtelen ......

Szerintem a TV reklámok (ligapromok) hangja , minosége nincs egyenlítve. Mikor letöltöm az adást ahogy elkezdődik a műsor azaz a főcím az nagyon hangos, utána ahogy beleszolnak a komentátorok az meg halk, utána a warm up on bejátszott reklámok ismét hangosak . Az elveszhetőség érdekében ezeket egységesíteni kellene , mert valószínú hogy így is el lehet veszíteni nézőt ....

Az interview alatt történnek mikrofon némitások, chat hangok , motorhangok, ezek nagyon zavaroak tudnak lenni (én elviselem öket, de próbálok egy laikus szemével gondolkodni aki azért tévedt az oldalra mert hallota a reklámot a Friss vagy a sepsirádióba ) A képernyön is autokat mutat , szerintem jobb lenne egy kép hogy interview és a palya rajz stb ...... Az utobbi  nyilatkozatok tapasztalata az az hogy nagyon hosszuak, uncsik ..... Én azt hiszem rövidebb kérdések kellene és mégrövidebb válaszok és lényegretöröek, a válaszokra értem ...(én is nagyon sokat beszzélek félre , btw: az utobi interviewon Lehel elmonta hogy fájt a feje és vacsorázott stb ..... ezt azt hiszem ki kell hagyunk ha szeretnénk minnál több nézöt)

A verseny alatt sajnos történnek olyan dolgok hogy le le maradnak esemenyekről... megjegyzem tudom hogy nehéz követni és nagyon nehéz azt megoldani hogy minenkinek jo legyen  Pl : monacoi versenyen Tamás utoléri Vilit (engem ) megy a csata a harmadik helyért 0,5 mp van Tamás de nem kerül képernyöre ..... ezt nem a rosszindulat  mondja belőlem hanem megpróbűlom laikus szemmel nézni a dolgokat ...... Ezt mind annak érdekében hogy minnél több nézöt szerezzunk!!!!!!!

Sok esetben a kevesebb a több, lehet hogy érdemes találgatni a stratégiákról, beszélgetni a vezérlokrol ,  vagy esetleg "szakmai" simulatoros cucrol is kozben ...... Ujdonságokról, ismételem magam de kell : hogy a laikus nézőt/érdeklődőt esetleg le ultessuk hétfő este a gép elé , és esetleg a kesőbiekben kormanyt is ragadjon ..........
ui: Fazakas Levente nem Fazekas Smile

Egyenlore ennyi gondolom hogy még ezt a topicot ki fogjak a ligatagok egészíteni .......

UI : Munezz és Dani mi értékeljük a munkátokat, és tudjuk hogy nem könnyü mindennek , mindnkinek megfelelni, ÉN (MI ) ezeket a sorokat nem sértésnek szántam, számon hanem reménykedem hogy építő kritika lesz belőle. Köszönyük srácok
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Közvetítés a szentligaX4 ben Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közvetítés a szentligaX4 ben   Közvetítés a szentligaX4 ben I_icon_minitimeKedd 25 Jún. 2013 - 10:44

Nem is tudom hol kezdjem, de nagyon betelt a pohár, a hócipőm és egyébként is eddig tartott a türelmem, így hát kezdem a legelején.
Tv csatorna Intró az rendben aztán jön egy BTCC intró milyért a British túraautó bajnokság következik? Hát nem. Felkonf, Jó estét és Szentliga F1 Valencia stb...
TIPP: Miért nincs SzentLiga intró? Nem lenne jobb azzal kezdeni? Csak kérdem...
Folytatódik a beköszönés ezt idéznem kell: ”...én a már megszokott módon Fáy András vagyok és itt van velem Tóth Dániel is...”
Én teljesen szokatlan módon lehet, hogy csak sima Nagy KÁKÁ leszek most.
Idézet: „Ugye mindenki szinte egyszerre jöttek ki ú milyen szép szikrákat hány ez az autó”
TIPP: Nincs. Vagy mindenki szinte szerre jöjjön ki. Még jó, hogy csak szikrákat hány és nem okád tüzet, de hisz ez egy Vörös Angyal nem egy Zöld Sárkány...
Idézet: „Na nem tudom ki emlékszik a tavalyi valenciai nagydíjra, akinek rémlik valami azért ott volt ám bőven dolog, főképpen volt néhány baleset ami úgy, sajnos kár volt érte, azon a részen főleg ahol ép most Horváth Tas járt nem egy pilóta dobta ott el az autót”
TIPP: Javaslom a tőmondatokat. Alany állítmány egy-egy jelző. Aztán, ha megy, akkor egy-egy bővített mondat de nagyon átgondoltan odafigyelve.
Idézet: „Ú Péterfinek milyen füst jön az autójából, nyolc tized”
TIPP: Jó olyan a füst amilyen, de itt lehetne arról beszélni a füst kapcsán, hogy a Q1 az üres tankos és, hogy ilyenkor nem tesznek hűtőt a versenyzők mert azzal is könnyebb az autó és jobb időt lehet menni és azért füstölünk mert nincs hűtés és ki lehet bővíteni a beállítások lehetőségeit menyire komplex mert lehet, hogy a nézők nem szimulátoroznak és nem tudják kerék dőlésszög kerék összetartás guminyomás melyik mit tesz néha lehet látni hogy egyik autó, jobban fordul jobban gyorsít ki az mitől van stb.-stb.
Idézet: „Tehát jövő héttől jönnek majd az izgalmak a ligába, ăă ugye érkezik majd a plugin, hozza majd az esőt, azé  jelentősen borulni fognak ott a dolgok, és reméljük, hogy százszázalékosan működni is fognak majd, aztán majd egy két apróság majd aztán lesz a liga életében...”
UI Itt elfelejtettem a TIPPET: Jövő héttől jönnek majd az izgalmak, mert most uncsi az egész, vajon a saját kommentárukra gondoltak, önkritika mit ad Isten esőt, hogy mossa le vagy el és ne adj Isten, mert ha a plugin is megjön akkor borulnak A dolgok  és a nagy dolgok után mit számít az az egy két aprósegg bocs apróság... Szerintetek aki nem szimulátorozik mit ért a pluginból ami hozza az esőt amitől borulnak a dolgok, csak próbáljátok meg egy komoly pl. médiapartner szemével vagy egy támogató fülével látni, hallani a dolgot azéval aki nem szimulátorozik!
Kötelező TIPP El kell mondani mi a plugin, hogy lesz eső és stb.stb.
Aztán az interjú a kedvencem: „...és jönnek a villám interjúk, most ilyen időszakot élünk, kezdeném Nagy Kopeczky Kálmánnal, először is gratulálok a győzelmedhez és hát üdvözöllek, második győzelmed ebben a szezonban és hát a Sepsi Szim sportnak ez már összességében a harmadik, na hát röviden tömören mesélj még egy kicsit a taktikádról és hogy ă hogyan értékelnéd a saját magad teljesítményét ezen a hétvégén.”
Még szerencse rövid tömör villám interjú mert még most is a kérdésfeltevésnél tartanánk...
TIPP: Rövid konkrét tömör mondatok. Példa, Hogy sikerült az időmérőd. Mi volt a taktikád? Működött-e az eltervezett versenytaktikád? Hogy érzed magad a második futamgyőzelmed után, hisz te vagy az első aki duplázni tudott? Másfél másodperccel jobb volt a leggyorsabb köröd az utánad következőénél, mi a beállításaid titka adjál valami tippet a TV nézőknek. Stb.
Oké nem cikizek tovább senkit, de az mégiscsak hajmeresztő, hogy valaki harmadik a tesztek alapján, második a pénteki hivatalos edzésen, negyedik a Q1-ben, megnyeri a Q3-at, majdnem rajt cél győzelmet arat, ő az első aki duplázni tud a futamgyőzelmeket nézve, övé a versenyben futott leggyorsabb kör ami egyébként másfél másodperccel jobb a második leggyorsabb körnél, amit Szabó Lóránt futott és mégis egy árva kör erejéig sem kerül képernyőre mindösszesen!!!!!! Tiszta kíváncsiságból végignéztem és talán nem leszek lusta és videót is készítek belőle mert hajmeresztő!!!! Nem is tudom milyen jelzőt mondjak, hogy ne sértsek meg senkit, de hát ez több mint dilettáns, amatőr, gagyi. A teljesen újonc Péter Elődöt és nem Előd Pétert, csak szólok, egy perc és tizenhat másodpercig láthatjuk a futam alatt élőben, aki magányosan autókázik a tizenötödik helyen. Addig én mindösszesen egészen véletlenül az utolsó körben vagyok élő képen kerek 10 másodpercet!!!!! Valamint még egyszer gyors váltásban nem egészen 1 másodpercig. Az időmérőt ámbár megnyertem, és bár a nyitó körömmel megtehettem volna ami fél másodperccel jobb volt mint bárkié a mezőnyből egy árva másodpercre nem kerültem képernyőre!!!!!! Még szerencse a Q1-ben volt egy rontott köröm ami jól kezdődött így a Q1-ben látható voltam pontosan egy percig! Ez összesen tessék megfogózni egy perc és tizenegy másodperc!!!! Egy teljes futam alatt, ahol ne mondjak egyebet behúztam a hattrick-et, azaz pole pozíció, leggyorsabb kör és futam győzelem. Hihetetlen, hogy a két óra és tizenhat perces közvetítésből nem jut bár egy körre való... Még szerencse behívtatok interjúra... Hisz idézek „..és a nap nyertese egyébként Györkovács János...” értem ezért nem kerültem képernyőre... János nem veled van bajom félre ne értsd, tényleg remekül versenyzel ebben a szezonban és még több figyelmet megérdemelnél, ha csak egy két előzésedre vagy csatánkra gondolok és ha kitartó leszel akkor a futamgyőzelem is megjön hamarosan lassan meg is érdemelnéd, mert szerintem eddig te vagy a szezon embere. De vissza a mai témánkhoz...
            Szóltam már Lehelnek, hogy beszélni szeretnék veletek, egyszer a TS-en vártam rátok türelmesen két kerek órát aztán feladtam, de most határozottan és nyilvánosan kérem próbáljatok mielőbb időt szakítani és üljünk le szívesen segítek, egyébként én abból élek, hogy beszélek ez a szakmám és már közvetítő kocsiba is ültem élő adás alatt vagy kétszer, tudom mitől döglik a légy, sőt sport szimulátor versenyeket is közvetítettem. Adhatok tippeket is ide leírva de nem ez a megoldás, mert azt gondolom pontosan ez a Valenciai közvetítés bizonyítja, hogy alapjában van baj és ha mi itt a médiában reklámozzuk csak a Top Info nyomtatott formában eljut egészen pontosan 20.500 háztartásba a megyébe, a Székely Hírmondó 10.000 példányszámba jelenik meg nem beszélve a Sepsi Rádióról és a Friss FM-ről amely rádiók egy 60.000 városban sugároznak és halhatók a megye majdnem egész területén ahol 600.000 lakos él. Talán így érzékelhető, hogy nem egy játékról van itt szó! Támogatókat keresünk, média partnerek vannak, itt egy komoly Szimulátor bajnokságról van szó és ehhez kéne mihamarabb felnőni ez az én szerény meglátásom, mert egyelőre gyerekjáték szintjén komolyan gyerekeskedünk.
UI Egyébként nem véletlenül Nagy K. Kálmán a versenyzői nevem kérem így használni, de ha ezen a szinten maradunk inkább kérném egyáltalán nem használni, Köszönöm.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Közvetítés a szentligaX4 ben Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közvetítés a szentligaX4 ben   Közvetítés a szentligaX4 ben I_icon_minitimeKedd 25 Jún. 2013 - 16:33

Megkerek mindenkit akinek van valamilyen véleménye a kozvetitesrol az írja le ...jó vagy rossz Mert hogy egy kicsit úgy érzem hogy vannak akiknek ahogy esik úgy suppan ....... pls írjátok le hogy miket változtatnak vagy ha így van jól akkor azt is. lehet hogy mi látunk ebbe a dologba többet ami van.... köszi

ui: sok pontban egyetértek veled Kálmán ... csak a hangnem nem tetszik!!!
ui2: most már nagyon sokan tudhatnak rólunk...így ahogy fel van sorolva nagyon ijesztő ...a mediapartnerek sokan vannak akiknek...mindenki azon dolgozik hogy ismert legyen liga ..... igaz hogy nem engedhetünk magunknak meg hibákat.......
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Közvetítés a szentligaX4 ben Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közvetítés a szentligaX4 ben   Közvetítés a szentligaX4 ben I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Közvetítés a szentligaX4 ben
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Közvetítés
» Tv közvetítés
» Közvetités ? yes or no?
» Közvetítés- TV
» KÖZVETÍTÉS és az AARTv!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Történelem :: Arhívum :: SzentLiga X4-
Ugrás: