fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Tips & Tricks

Go down 
+5
Szonda Hunor
willyKEE
Lóri
Arpi
TMS
9 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 5 Jún. 2011 - 18:50

Ezt a topic-ot azzal a cellal nyitom, hogy azok akiknek valami nem tiszta es segitsegre szorulnanak azok tudjak megteni kerdesuket itt. Ez egy fele gyorstalpalo lenne ujoncoknak akiknek az indulashoz szukseges infokat szeretnek elsajatitani. Nem sajat receptekre gondolok es se nem egyeni beallitasokra, hanem olyan infok amelyek mindenki szamara tudni kell, egy futam lezajlasahoz.

Ezzel en belevagok is a dolgokba es intezek egy kerdest feletek.

Mivel nekem ez a jatek teljesen uj, ezert szeretnem tudni melyek azok a parancsok amelyekre altalaban szukseg van egy futamon es ajanlatos atpakolni a kormanyra. Peldanak felhoznam a sebeseg limitator, ehhez hasonlo parancsokra ertem, amik egy futam alatt hasznal egy jatekos ugy jatek kozben mint a boxban.

Ha valaki ugy gondolja, hogy van ehhez hozzafuzni valoja akkor kerem tegye meg itt, vagy akar messengeren ha szemelyesen szandekozik segitseget nyujtani.

Amugy ha valaki ugy latja, hogy mas hasznos hozzaszollasa lenne ami info jellegu, de segitseg ujjak szamara azt is megkerem, hogy nyugodtan tegye meg es meg is koszonem elore.

Udv. Tamas

Mess ID: vargyasi
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 5 Jún. 2011 - 20:58

Attol fugg mien Logitech kormanyod van, hany gomb van rajta. Nekem pl. a kovetkezo dolgok vannak a kormanyra allitva : Sebesseglimitter, boxutcakeres, fekeroelosztas (verseny kozben is valtoztathato ), kuplung, es a menu vagy HUD. Es persze a sebessegvalto fel/le ami nalam automata de kozbe manualisan valtok vissza, nagyjabol enyi.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 5 Jún. 2011 - 21:14

Es meg valami !!! nagyon sokat szamit ha jok a beallitasaid es nem a setupra gondolok hanem a kulombozo aranyok es erzekenysegekre a Beallitasok->Iranyitas->Aranyok es Vezerlo menuben, a vezetesi nezet is szamit en pl. pilotafulke nezetben hasznalom , van aki teljes hatulnezetbol de a tobseg szerintem TV Cockpitbol, en a mult szezon elejen tertem at TV Cockpit nezetbol pilotafulke nezetre es azota mintha jobban menne (nem keveset kellet tesztelljek hogy megszokjam Smile )
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 5 Jún. 2011 - 21:35

Arpi írta:
Es meg valami !!! nagyon sokat szamit ha jok a beallitasaid es nem a setupra gondolok hanem a kulombozo aranyok es erzekenysegekre a Beallitasok->Iranyitas->Aranyok es Vezerlo menuben, a vezetesi nezet is szamit en pl. pilotafulke nezetben hasznalom , van aki teljes hatulnezetbol de a tobseg szerintem TV Cockpitbol, en a mult szezon elejen tertem at TV Cockpit nezetbol pilotafulke nezetre es azota mintha jobban menne (nem keveset kellet tesztelljek hogy megszokjam Smile )
Koszonom Arpi, hogy igy hozzaszoltal, jo az eszreveteled a nezetekkel kapcsolatosan, epp ez lett volna egy masik kerdesem de meg hanyagolhatonak gondoltam egyelore.

Ami a kormanyt illeti az egy Logitech Formula Force EX

Tips & Tricks Logitech_formula_force_EX_963357-0914

Nem egy G25 vagy MOMO de ez is megteszi.

Udv. Tamas
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 5 Jún. 2011 - 21:39

Tamás nekem is pont ilyen kormányom van Smile Szerintem nagyon jó kormány. Legalább is amig új volt addig jó volt. Már 4 éve megvan, igaz azóta már eltört a fékpedálom kétszer de sikerült megcsinálnom Smile Mondjuk ehez az is hozzájárult, hogy nem keveset használtam
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 5 Jún. 2011 - 21:53

Lori, tudom, hogy megteszi az nem is vitas, itt inkabb az van, hogy eddig nem volt kormanyom es fokepp, hogy nem igazan F1-tem meg billentyuzettel sem. Ezert van sok informacio hianyosagom ezen a teren, hogy mik azok a szuksegletes parancsok amiket egy pilota hasznal futam kozben. Nem vagyok napirenden sok mas egyebb dologgal a F1-bol mert annyira nem kovetem a futamokat es igazabol nincs kedvenc pilotam sem.
Epp ezert akarok minnel hamarabb tisztaban lenni a dolgokkal, hogy ne csak egy akadaly legyek a palyan vagy csapda masok szamara, hanem egy jo kaliberu versenykepes jatekos.

Udv. Tamas
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeHétf. 6 Jún. 2011 - 10:32

fontos palya pontos ismerete, az auto pontos ismerete es kezelese ... no meg az elejen a gyakorlas .... ( a kozos futam nezes, foci, meg sor Smile) ) es majd csak utana a finom hangolas ...... elore csak az javasolnam hogy az autot ne nagyon allitgasd . hagy ugy ahogy van.... inkabb jobban tapadjon es majd mikor 3-4 mp re vagy az elsotol akkor lehet foglalkozni a finom hangolasal .....drukkolok neked ....rem nem fogod feladni ...az a tendencia es a tapasztalat hogy az ujjoncok feladjak, mert nem megy nekeik nem nyernek, nincs sikerelmeny ....... ( sas Arpi ezalul kivetel, nem azt mondom hogy ujoncok ok hanem azt hogy nagyon nagy a kitartasuk ) ..Kitartast ......!!!!!
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeHétf. 6 Jún. 2011 - 10:48

Ami még fontos szerintem, hogy a futam elött pár órával ne tesztelj nagyon sokat. Amikor én kezdtem játszani mindig pihentem a futam elött és mindig bejött, mert a futamon nem voltam fáradt. Igaz, hogy az időmérőkön kicsit gyengébb voltam de a futamon mindig stabilan tudtam teljesíteni, és ez a legfontosabb, hogy ott ne hibázz.
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeHétf. 6 Jún. 2011 - 15:13

willyKEE írta:
fontos palya pontos ismerete, az auto pontos ismerete es kezelese ... no meg az elejen a gyakorlas .... ( a kozos futam nezes, foci, meg sor Smile) ) es majd csak utana a finom hangolas ...... elore csak az javasolnam hogy az autot ne nagyon allitgasd . hagy ugy ahogy van.... inkabb jobban tapadjon es majd mikor 3-4 mp re vagy az elsotol akkor lehet foglalkozni a finom hangolasal .....drukkolok neked ....rem nem fogod feladni ...az a tendencia es a tapasztalat hogy az ujjoncok feladjak, mert nem megy nekeik nem nyernek, nincs sikerelmeny ....... ( sas Arpi ezalul kivetel, nem azt mondom hogy ujoncok ok hanem azt hogy nagyon nagy a kitartasuk ) ..Kitartast ......!!!!!
Hat a gyakorlatbol ki kell vegyem a reszem rendesen az nem is vitas, de megteszem. Ami a zarojelt illeti ahhoz annyi, hogy: nem tudhatom elore, hogy sikerul-e futamokat nezni de nem kizart, mivel a csalad elege igenybe vesz ami azt illeti, a foci az johet mert az johet Smile, a sor az viszont kimarad mert azt utalom, de potolhato massal.

Udv. Tamas
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeHétf. 6 Jún. 2011 - 17:58

Na Tamás nekem is pont ilyen kormányom van és elmondom mi hol van, miket használok ... (kövesd a képet)
Jobb oldali pedál a gáz, bal oldali a fék Razz
Jobb oldali gomb a kormány mögött a felváltás, baloldali a visszaváltás (ezek a képen nem látszódnak).
Az egyes a jobb alsó sarokban levő LCD monitort váltogatja futam közben. A kettes a sebességlimiter, míg a négyes a boxutcába való bejelzés, ha futam közben kiállni készülök. A hármast nem használom semmire. A kettes és négyes gomb között kissé fölfele van a szürke gomb, azt sem használom semmire. De vele szimmetrikusan átellenben van nekem a kuplungom, amit rajtnál használok. Ez alatt a kis nyilak mindegyike valamilyen nézetet ad, hol hátra, hol jobbra, hol balra, hol kissé fölfele nézek. Az alsó négy szürke következik. A bal oldali oszlop felső gombja a motorteljesítmény fölfele vivésére szolgál, míg az alatta levő a csökkentésére. A jobb oldali oszlop ugyanilyen formában a fékerőelosztást bezgeti.
Sok sikert! cheers
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 7 Jún. 2011 - 8:50

Koszonom Huni, hogy megosztotad a sajat kormanyod programalasat, mert nekem ez nagyon jol jot a tegnap. Az este 20.50-kor ertem be hazba ugyhogy sok idom nem volt felkeszulni, de meg a verseny elott sikerult nagyabol beprogramozni a szamomra fontos gombokat a te leirasod alapjan. Igaz nem mindent csinaltam ugy mert en meg nem ugy hasznalok dolgokat mint ti, de mindenkepp nagy segitseg volt szamomra. Mondhatom, hogy szamomra sokat segitett ez a topic es remelem, hogy ezutan is jol jon es barki masnak akinek szuksege van infora es ra szeretne kerdezni. Biztos lesz meg nekem kerdesem, mert a tegnapi futamon meg szembesultem mas informacio hianyosaggal amirol fogalmam se volt (s nincs).

Koszonom fiuk a segitseget, rendes toletek!!!

Udv. Tamas
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 7 Jún. 2011 - 18:32

Szívesen.
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 7 Jún. 2011 - 18:56

Lori es Huni, mivel, hogy nektek azonos kormanyotok van az enyemmel ezert lesz majd egy kerdesem mert nem ertek valamit, csak ahhoz ujbol meg kell nezem a jelenseget a jatekon belol, hogy ne irjak majd hulyesegeket. Valami gaz/fek temarol van szo, csak majd visszaterek pontosabb infokkal. Esetleg ha taalkoztatok valami gaz/fek dologal akkor azt fejtsetek ki. Jelentkem amint tudok. Ha lehetseges majd megprobalom kapturalni is a dolgot, hogy erthetobb legyek, persze ha a lehetosegek engedik.

Udv. Tamas
Vissza az elejére Go down
Okoska92
Szentliga Versenyző
Okoska92


Hozzászólások száma : 435
Join date : 2010. Feb. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeSzer. 8 Jún. 2011 - 23:08

Tamás barátom,jelentem, hogy nekem is a tiéddel megegyező kormányom van. Sajnálatos módon én már szembesültem gáz és fék problémával, amikor kicsit beporosodott a pedálrendszerem. De akkor egy kis porszívózás és utána egy újrakalibrálással helyre is jött a dolog. Szóval az volt az igazi gond, hogy amikor gázt nyomtam akkor nem észlelte teljesen lenyomva a gázpedált és a fék folyamatosan fogott nem nagyon de érezhetően. Így Lóri segítségével először újrakalibráltuk a cuccot és azóta megy, persze minden porszívózás során a pedálrendszer is megtisztul és újrakalibrálás is történik, így minden héten egyszer van foglalkozva vele és azóta nincsen problémám a cuccal. Teljes mértékben meg vagyok elégedve vele... Remélem neked is megfelel majd. Azt is remélem, hogy ez a kis jó tanácsom majd neked is segít a felmerülő gáz-fék probléma megoldásában. Arrow Arrow Exclamation Exclamation
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 14 Jún. 2011 - 10:01

Egy felhivassal jonnek a SzentLiga fele, espedig arrol lenne szo, hogy majd kinnek lenne valamikor ideje, hogy talalkozon velem 1-2 orara es egy kicsit komolyabban elbeszelnenk a kormany beallitasokrol es a futam kozben valo valtoztatasokrol (gumi, uzemanyag, stb.). Persze gep elott erdekel a dolog, hogy en (az egyszerubb) is fogjam fel. Most jelen helyzetben azert megy nehezebben ezeknek a felfogassa mert nagy az informacio mennyiseg amit sokszor kapok, ezert ha ezt gyakorlatban is lattom akkor jobban memorizalom (remelem). Koszonom elore is azoknak akik esetleg jelentkeznenek erre a felhivasra.
Vissza az elejére Go down
Fegyver
Szentliga Versenyző
Fegyver


Hozzászólások száma : 164
Join date : 2010. Apr. 04.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 14 Jún. 2011 - 11:52

nekem van idom ma hivjal fel amikor akarsz !
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 14 Jún. 2011 - 13:11

Koszi Boti az ajanlatott, meg nem tudom ma belefere, de ha nem akkor a napokban mindenkepp.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég
avatar



Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 23 Jún. 2013 - 9:49

Nem tudtam eldonteni hova irjam,gondolom ide is jo lessz,az lenne a keresem,hogy mit krll tegyek ahoz,hogy a kreditem megnojon a jatekban,mert nem tudok gumikat valasztani az Upgrades-ben,gondolom az a gond,hogy minuszban van a credit.Koszonom.
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 23 Jún. 2013 - 13:17

Inditsd el a játékot offline módba, jó lesz egy simma tesztnap is nem kell egy egész versenyhétvége. Majd a Chat ablakba írd be, hogy ISI_BABYFACTORY. Ez után pedig kilépsz a menübe, és máris van pár száz millió kredited.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég
avatar



Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeVas. 23 Jún. 2013 - 21:56

Ok.Koszonom.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeSzomb. 29 Jún. 2013 - 9:26

Az csalásgátló progimmal ismételten az a szituáció, hogy "File not Found"!
Ez a jelenség a frissítés után jelentkezett! Le ellenőríztem az explorer-t is de az kikapcsolva van, még most is! Na így Very Happy .
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeHétf. 1 Júl. 2013 - 13:08

Epp ez az, nem szabad offlineba tenni az explorert.
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeHétf. 1 Júl. 2013 - 13:23

Na legenyek, en le instalaltam mindket Visual Redist-et es a Net Framework 4-et, es felraktam az ami az esocsomagban volt. Habar van valami sejtelmem, hogy ezek nem regebbi verziot raknak fel, hanem mindig a legutolsot, mert ezek webrol szedik le az installert, de majd kiderul futamon, hogy vizsgazik.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 2 Júl. 2013 - 12:56

Megkertem mindenkit, hogyha gond van, inkabb rakja ujra az rFactort. Pl: Tamasnal az rF2 is ott van ahol a Szentliga mod, konnyen meglehet, hogy az zavarta az egessz szervert....

C:\Program Files (x86)\Szentliga X4\PLUGINS\MotecPlugin.dll - ez rF2 plugin. Senki masnak nincs meg a gepen, csak a Tamasen.

Nem csalo progi, nem kell gyanusittani, de a szervert konnyen zavarhatta.....

Legyetek szivesek nezzetek szet az rFactorotokban.....
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitimeKedd 2 Júl. 2013 - 13:07

Na, a lenyeg az, hogy total nem jol olvastad ki a dolgokat.

Az rfactor2 mas particion van ami nalam D. Viszont a Szentliga mod az a C particion van.
A motec az egy telemetria program ami nem a rFactor 2-hez van hanem ehhez van amit hasznalok.
Es ez a motec mar az uj mod instalalasakor felkerult, tehat eddig nem brujalt. Most hirtelen megmakacsolta magat es uzi az eszet.

Nem jo, hogy ilyen allitasokat teszunk. Akarhogy olvason, a te leirasodbol egy az egyben rajtam csattan minden.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tips & Tricks Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tips & Tricks   Tips & Tricks I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tips & Tricks
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Box utca :: Help-
Ugrás: