fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -

Go down 
+3
TMS
Sas
Lukács
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzer. 14 Nov. 2012 - 15:41

24. Levezető körök teljesítése
Időmérők minden szakaszában tilos az ESC gomb használata, kivételt képez ha a BOX utcában van a versenyző! Az időmérő során, ha hibázik a versenyző és töri versenyautóját, illetve sérül nem hagyhatja el a pályát kénye kedve szerint! Abban az esetben ha nem tud körbe érni autójával (motor hiba illetve kerék, felfüggesztés leszakadása) akkor mihamarabb kilép a pályáról és nem jöhet ki több mért körre, a versenyző! Abban az esetben ha körbe tud érni és van ideje megjavítatni autóját akkor mérlegelhet, hogy kimehet-e még gyors kört teljesíteni! A gyors köröket és a versenyt követően az autót be kell hozni a Box utcába! Kötelező a levezető kör mind két esetbe! Az időmérőn amely pilóta megsérti illetve nem tartja be e szabályokat, eredmény törlésbe részesül! A futam lezártakor szintén köteles a pilóta a levezető kőrt teljesíteni ellenkező esetben, a 20 mp adódik az összidejéhez!

http://www.szentliga.com/index.php/uj-szabalyzat

Csapat főnökök kötelessége csapat társuk értesítése! A vétkest az információk hiánya nem mentesíti fel a büntetés alól!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzer. 14 Nov. 2012 - 15:56

Nagyon helyes. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy jövő hétfőn hányan felejtünk el alkalmazkodni a szabályokhoz. Magamtól felek egy kicsit, mert rááll a kezem az esc-re:)
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzer. 14 Nov. 2012 - 16:16

Hat amig 2-3 ember nem jarja meg, addig nem lessz eredmeny.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzer. 14 Nov. 2012 - 17:21

es ne felejtsetek el tobbet tankolni
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzer. 14 Nov. 2012 - 20:26

Lukács írta:

Csapat főnökök kötelessége csapat társuk értesítése! A vétkest az információk hiánya nem mentesíti fel a büntetés alól!

Vegre. gy nagyon jo hir.

Ertesitettem jelenleg csak Tibit.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 9:38

S mi tortenek abban az esetben ha peldaul Q1 ben kimegyek 2 gyors korre de a masadik kor 3 szektorban elrontom es ugy dontok bejovok boxba ezalatt valakit az elso ket szektorban feltartok, s nem jut tovabb Question
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 9:45

Szerintem meg leszel buntetve, ez mar sportszeruseg. Ilyen esetben mivel tudod, hogy te mar nem vagy versenybe bizonyos okok miatt, automatan elonyt kell biztosits az erkezo autoknak.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 10:00

Nem egyertelmu, mert az elso 2 szektorban versenyben vagyok s nem tudhatom hogy a 3 szektort elrontom !?
remelem nem fordul ilyen elo de ha megis akkor azt a versenyzot nem lehet semmikepp megbuntetni.
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 10:22

Az egesz attol a pillanatol szamit, amikortol eldontod, hogy boxba mesz mert addig gyorskoron vagy. Mig gyorskoron vagy addig nem szamit, hogy te lassubb vagy az utanad erkezonel. Ha kifuttal a palayarol es ugy jossz vissza mert esetleg serultel, vagy nem, de bemennel, akkor mar hozza allas kerdese, hogy bezavarsz valakinek vagy sem. Itt mar az szamit mit diktal a szandek mindenibol.

Csak ahogy lattom mindenki azzal foglalkozik, hogy mi van le irva es mi nincs. Mert ha csak a sportszeruseg szellemere gondolsz, akkor ez nem kellene felmeruljon egyaltalan, mert en ha a 3-ik szektorban ugy dontok, hogy boxba megyek akkor mar nem tapodom annyira es ha erkezik valaki akkor elengedem, es nem kapaszkodok egy olyan dologba, hogy ez nincs sehova leirva a szabalyzatba.

De ez mar megint egy vitathato tema, ujbol.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 11:07

Igazad van csak nem ertetted a peldat amit irtam. Persze hogy ha kicsuszol akkor utana visszaveszed es elengeded a mogotted levot de egesz a kicsuszasig feltarthatod akaratod ellenere es ezert hibas es sportszerutlen sem vagy. ezt ugy lehet elkerulni hogy amikor megkezded a gyorskort tavolsagot hagysz az elotted levohoz s aki felvezeto vagy levezeto koron van az most jobban figyeljen mint eddig.
"Csak ahogy lattom mindenki azzal foglalkozik, hogy mi van le irva es mi nincs" - nem mindenki szerencsere sot a tobbseg nem !
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 11:13

Idézet :
...vagy nem, de bemennel, akkor mar hozza allas kerdese, hogy bezavarsz valakinek vagy sem. Itt mar az szamit mit diktal a szandek mindenibol.
En szerintem megertettem a peldadat, mert nemcsak a kicsuszas esetet foglaltam bele az elobb.

A mindenkit arra ertettem, ha tortent egy eset, barki legyen az erintet azzal ervel, hogy: ez nincs benne a szabalyzatba.
Nem a jellenlegi temarol beszelek, mert ez meg nem tortent meg, most csak feltetelezunk.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeCsüt. 15 Nov. 2012 - 11:37

nehez ez itt a forumon, de a lenyeg az hogy azert hoztam fel ezt a peldat hogy megelozzuk az ilyeneket.
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzomb. 17 Nov. 2012 - 23:23

Mi lesz akkor ezzel a levezetokoros szabalyzattal, ha nem lesz ostv egy ideig?
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzomb. 17 Nov. 2012 - 23:35

Szerintem alkalmazzuk Hétfőtől. Legalább beleszokunk kicsit. Jo lesz ez az időszak a félkészülésre és az időmérőt is szépen megkavarhatja és izgalmasabba teheti pl. ha egy-két elmenő hibázik, úgy egy gyengébb versenyző is előkelő pozícióba kerülhet.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeSzomb. 17 Nov. 2012 - 23:37

+1 Sas otletehez.
Erdekesebb lessz.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeVas. 18 Nov. 2012 - 7:34

Megyunk mi tovabb! Mintha lenne!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
sztyepi
Szentliga Versenyző
sztyepi


Hozzászólások száma : 140
Join date : 2011. Oct. 27.
Age : 48
Tartózkodási hely : Debrecen, Magyarország

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeVas. 18 Nov. 2012 - 17:06

Ez már bekerült a szabályzatba. Ott meg olyant nem látok hogy ez a szabály csak akkor érvényes, ha van ostv (vagy bármilyen más) közvetítés. Az én véleményem az, hogy innentől kezdve úgy csináljuk ahogy a szabályzatban van.

Üdv,
Sztyepi.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeVas. 18 Nov. 2012 - 17:25

Ugy alkalmazzuk ahogy a Szabályzat irja, nincs köze a TV-s stábnak. Ha van közvetítés ha nincs a szabályzat ugyan az!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimeVas. 18 Nov. 2012 - 18:11

S punktum.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimePént. 23 Nov. 2012 - 11:36

Javaslat:

A versenyigazgato (amint tudjatok valtozo, tobbszemelyes) nyomhasson ESC-et a Q1 es Q3-ban, a kockas zaszlo utan.

Magyarazat:
Mivel a rajtracsot szerkeszteni kell, le kell irni a Q1 vegen a sorrendet, ugyanigy a Q3. Az utolso futamon eleg necces volt. Tibi segitett, es igy is elkezdodott a Q3, amire leirtam.
Szerencsetlensegemre 20 mp volt hatra amikor a celvonalon atmentem. Jott a gyorskor + levezetokor... Amire bokszba ertem es leirtam a 9tol fgelfele helyezest arra mar ment a Q3.
Igy is tevedtem, ha Willy nem szol akkor Easyke a vegerol rajtol, Arpi helyett. Koszonom Willy a Fair Play-t.


Ezert kernem, hogy ezentul a kockas zaszlo UTAN, a rajtracs szerkeszto, nyomhasson ESC-et. Buntetes nelkul.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimePént. 23 Nov. 2012 - 12:00

Nem lehet szunetet tenni a Q1 es Q3 koze?
amugy nem vagyok biztos hogy a vegerol kellet volna rajtoljak.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimePént. 23 Nov. 2012 - 12:02

En mondtam azt Reddog Nek , mert ugy ertettem hogy nem volt mert köröd Smile Sajnálom ha nem igy volt
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimePént. 23 Nov. 2012 - 12:12

Volt mert korom es biztos hogy nem utolso lettem volna de igy tokeletesen alakult Smile
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimePént. 23 Nov. 2012 - 14:51

Engedélyezve! Mivel érthető a szituáció. Köszönjük a figyelmességet!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitimePént. 23 Nov. 2012 - 14:55

De a tobbit mar figyelembe kell venni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -   Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR - I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Szabályzat változás - LEVEZETŐKÖR -
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» B.T változás
» Változás a honlapon .....
» X7 szabályzat
» Szabályzat.
» Szabályzat!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Történelem :: Arhívum :: Szentliga XIII-
Ugrás: